ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mayıs 2014 Cumartesi 16:34

İlker Başbuğ, sessiz çığlık eyleminde

İlker Başbuğ, sessiz çığlık eyleminde

Balyoz davası tutuklularının yakınları Beşiktaş’ta eylem yaptı.


 ‘Sessiz çığlık’ diye adlandırılan eyleme eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ da katıldı. Eylemde konuşan Başbuğ, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Albay Murat Özanalp’in ailesine başsağlığı diledi. Başbuğ, yaşananları cinayet filmlerine benzeterek, “Cinayet filmlerini hatırlayın. Katil cinayeti işler, bir de cinayeti neden işlediğine dair delil bırakır.” dedi.

Balyoz davası tutuklularının aileleri ve bir grup vatandaş, Beşiktaş’ta eylem yaptı. Balyoz tutuklularının fotoğraflarını taşıyan eylemcilere eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ da destek verdi. Başbuğ, eylemde yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kumpas kurulduğunu belirten Başbuğ, “TSK yürüttüğü mücadelede geçtiğimiz günlerde maalesef bir şehit daha verdi. Bu kumpas harekâtında verilen son şehidimiz silahlı kuvvetlerden Deniz Kurmay Albay Murat Özenalp. Murat Özanalp gerçekten bütün içtenliğimle inanıyorum ki bugün onun bulunduğu mekan cennettir. Bu vesile ile ailesinin acısını bir defa daha paylaşıyorum kendilerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Balyoz ve Ergenekon davalarını eleştiren Başbuğ, yaşananları cinayet filmlerine benzetti. Başbuğ, konuşmasına şöyle devam etti: “Amiral olma ihtimali yüksek subaylar var. İşte Murat Albay da o liste içinde. Cinayet filmlerini hatırlayın. Katil cinayeti işler, bir de cinayeti neden işlediğine dair delil bırakır. İşte bu cinayeti işleyenler de aynı şeyi yapıyor ve 5’nolu harddiske bu listeyi ekliyor. Bizler Murat Albay’a yapılanı affedebilir miyiz?”

Amerika’da Ergenekon ve Balyoz davasında dijital sahtelikler diye bir sunum yapıldığını söyleyen Başbuğ, “Bu yansıdı mı bizim basınımıza?” diye sordu. “TÜBİTAK bu 5’nolu harddisk sahtecilik ürünüdür dedi. Siber suçlar konferansında da aynı şeyler söyleniyor.” şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER