ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Aralık 2013 Salı 12:53

İlker Başbuğ için önemli gelişme

İlker Başbuğ için önemli gelişme

Yalçın Akdoğan'ın açıklamalarının ardından yeniden yargılanma tartışmaları başladı. İlker Başbuğ'un avukatı tahliye talebinde bulundu.


Ergenekon tutuklusu Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un avukatı tahliye talebinde bulundu.İlker Başbuğ'un "tahliye talepli" dilekçesinden:

"Halen gerekçeli kararı tamamlayamayan mahkeme, anayasa'nın 38. maddesinde ifade edilen masumiyet karinesini ihlal etmekte, temyiz hakkının kullanımını ve "özgürlük hakkı talebi" hakkını engellemiş olmaktadır."

Yalçın Akdoğan: Bahsi geçen davalarla ilgili avukatlar veya destekçi yayın organları da bizi hedefe koyarak, suçlayarak veya adres göstererek benzer bir yanlışın içine giriyorlar.

AKDOĞAN'DAN KUMPAS AÇIKLAMASI

TSK’ya kumpas kurulduğu” iddiasıyla Ergenekon ve Balyoz gibi askerlerin yargılandığı davaların yeniden görülmesi tartışmasını başlatan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan, “sözlerinin maksadını aşan bir şekilde ve bağlamından koparılarak gündeme taşındığını” ifade etti.

Yalçın Akdoğan, "Orduya kumpas’ başlığı altında edilen laflar durumu anlamaktan ziyade kayıkçı kavgasına dönüşmüş durumda. Muhalefet partileri, ‘ortada suç varsa siz de ortaksınız’ gibi basit ve ucuz yaklaşımlarla hükümeti tongaya düşürmeye çalışıyor" görüşünü dile getirdi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER