ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 15:37

İlkadım’da şiir akşamları duygusal anlar yaşatıyor

İlkadımda şiir akşamları duygusal anlar yaşatıyor


Samsunlu şair ve yazarları, Acem Tekkesi'ndeki Şiir Akşamları'nda sevenleri ile buluşturan İlkadım Belediyesi, şiirseverlere duygusal anlar yaşatmaya devam ediyor.

İlkadım Belediyesi'nin kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında her hafta şiirseverleri bir araya getiren Şiir Akşamları yoğun katılımla Acem Tekkesi’nde gerçekleşti. Sanata ve şiire gönül verenlerin duygularını mısralar döktüğü gecenin açılış konuşmasını yapan İlkadım Belediyesi Başkan Danışmanı Ahmet Seven, "Sanatın her dalına yönelik tohumların atıldığı, adeta sanatın kalbi olan İlkadım ilçemizde, böylesine sevgi dolu insanlarla bir arada olmaktan son derece mutluyum." dedi.

"SIRA GECESİ İLE YENİ YILI UMUTLA KARŞILAYALIM"

Şiir Akşamları ile bir farkındalık oluşturduklarını kaydeden İlkadım Belediyesi Başkan Danışmanı Ahmet Seven, "Uzun soluklu bir mücadele ile yürüttüğümüz şiir akşamlarında adım adım yeni yıla ilerliyoruz. Yeni yılı şiirlerle ve türkülerle karşılamak adına 31 Mart 2013 Salı günü düzenleyeceğimiz Sıra Gecelerinde hep birlikte yeni umutla karşılayalım." çağrısında bulundu.

Şair Hasan Akbaş’ın İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a hizmetlerini anlattığı methiye dolu 'Bizden Selamlar Olsun' şiiri geceye damgasını vurdu. Orhan Sekmen'in 'Kim ağlar' adlı şiir ile duygusal anlar yaşattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER