ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 16:20

İlkadım köylerin ulaşım sorununu çözüyor

İlkadım köylerin ulaşım sorununu çözüyor


Samsun İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlanan yeni mahalle ve köylerde dolgu, tesviye ve mıcırlama çalışması başlattı.

İlkadım Belediyesi yeni Büyükşehir yasası ile ilkadım ilçesine bağlanacak olan mahalle ve köy statüsündeki toprak ve düzensiz yolların tesviye, mıcır serme ve sıkıştırma çalışmasını yaptı. Belediyeler yasası ile ilçeye bağlanan ve şehir merkezine uzaklığı 20 kilometre olan Çivril köyünde yapılan bakım çalışmaları vatandaşlardan da destek görüyor. İlkadım Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade eden mahalle muhtarı Temel Kocakel, yolların bozuk ve düzensiz olduğunu, bu yüzden çok zorluk çektiklerini belirterek, "Belediye ekipleri gelerek yollarımızı düzeltiyor. Bizler artık köy kimliğinden kurtularak hizmet almaya başladık. Yapılan bu çalışmalardan dolayı İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve çalışan ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.
İlçemize yeni bağlanan mahallelerimizde yaşayan köylü vatandaşlarımız yaz aylarının gelmesiyle birlikte mahsullerini kaldırmak için arazi yollarını kullanmak zorunda olduklarını söyleyen İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cemil İçel, "İlçemize bağlı köy konumundaki yerleşim yerlerinde yaşayan köylümüzün işlerini kolaylaştırmak ve mağduriyetlerini gidermek için oluşturduğumuz ekiple, yol açma ve düzenleme çalışmalarına aralıksız olarak devam edeceğiz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER