ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 22:01

İlkadım Belediyesi'nden Karasamsun ve Baruthane’ye 1 milyon liralık yatırım

İlkadım Belediyesinden Karasamsun ve Baruthaneye 1 milyon liralık yatırım


Samsun'da İlkadım Belediyesi, yıldızı parlayan Karasamsun ve Baruthane mahallelerine Açık Hava Spor Parkı ve Kır Kahvesi inşa ederek 1 milyon liralık yatırım yaptı.

        İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Karasamsun Mahallesi Yıldırımlar Sitesi'nde verilen kahvaltıda vatandaşlarla bir araya geldi. Kalkanca, Karasamsun ve Baruthane mahallelerinin yeni gelişen mahalleler olduğunu söyleyen Başkan Demirtaş, "Karasamsun, Kalkanca ve Baruthane mahalleri yeni konutlaşma alanı olarak kendini fark ettiriyor. Biz, bu yeni gelişen bu üç mahallemizi önemsiyoruz. Burada titiz ve dikkatli çalışacağız. Bu mahallelerimizin muhtarları da meclis üyesi gibi çalışıyor. Kendi mahalleleri ile alakalı tüm sorunları takip ederek çözüm yolları arıyor. Mahallelerde olması gereken konularda bize yardımcı oluyorlar. Bu konuda kendilerini tebrik ediyorum." dedi.

        Karasamsun ve Baruthane mahallelerine yapılacak Açık Hava Spor Parkı ve Kır Kahvesi hakkında vatandaşlara bilgiler veren Demirtaş, Karasamsun Açık Hava Spor Parkı ve Kır Kahvesi ile ilgili inşaat çalışmalarının başladığını söyledi.

        Karasamsun ve Baruthane mahallelerine 1 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını ifade eden Demirtaş, "Belediye olarak sportif faaliyetleri ve gençlerin sporla meşgul olmalarını önemsediklerini belirtti. Demirtaş, "Karasamsun Mahallesi'nde 4 bin 500 metrekarelik alana açık hava spor parkı inşa ediyoruz. İnşaat çalışmalarımız başladı. 400 bin TL'ye mal olacak olan spor parkımızda koşu parkuru, halı saha, basketbol sahası, fitness, çocuk oyun grubu ve kondisyon aletleri olacak. Bu tesisimizle ilçemize yeni bir spor tesisi kazandırmış olacağız." diye konuştu. Karasamsun Spor Parkı'nın dışında Baruthane Mahallesi'nde eşsiz şehir ve deniz manzarasında Kır Kahvesi yapacaklarını bildiren Demirtaş, "Amisos Tepesi'ne 4 dönümlük alana toplam maliyeti 600 bin TL olan Kır Kahvesi inşa ediyoruz. Kır Kahvesi ile ilgili inşaat çalışmalarımız başladı. Kır kahvesi ile vatandaşlarımızın nezih, ferah bir ortamda şehir ve deniz manzarasında aileleriyle hoşca vakit geçirebilecekleri bir mekan inşa ediyoruz." ifadelerini kullandı.

        Konuşmaların ardından Başkan Demirtaş, vatandaşların taleplerini dinleyerek mahalleyi gezdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER