ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 16:22

İlkadım Belediyesi dilencilere geçit vermiyor

İlkadım Belediyesi dilencilere geçit vermiyor


 Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, ilçe genelinde dilenenlerin her geçen gün arttığını belirtti. Sandallı,
kolay para kazanma peşinde olan bu kişilere yönelik denetimlerin sürdüğünü söyledi.

        İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri işlek caddelerde vatandaşların dini duygularını sömürerek para toplayan dilencilere müdahale etti. Yapılan üst aramasında dilencilerin üzerinden çıkan 144 liraya el koyan zabıta ekipleri, vatandaşları uyararak bu kişilere para verilmemesi konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

        İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri Mecidiye Caddesi, Cedit, Küba ve Liman Mahallesinde dilenen 4 bayan ve bir çocuğa müdahale ederek Zabıta Müdürlüğü'ne getirdi. Yapılan üst aramasında dilencilerin üzerinden çıkan 144 liraya el koya zabıta ekipleri, istismarcıları, Büyükşehir Belediyesi Dilenci Toplama Merkezi ne götürürken küçük yaşta dilenen çocuğu ve annesini ise Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürlüğü’ne teslim etti.

        Dilencilere yönelik İlçe genelinde denetimlerini sürdüğünü belirten Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, "Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bölgeleri mesken tutan dilencilere ve küçük yaştaki çocuklara yönelik denetimlerimiz sürüyor. Gelen şikâyetleri değerlendiriyoruz." dedi.

        İlçe merkezindeki dilenci sayısının her geçen gün arttığını kaydeden Sandallı, "Halkımızın vicdani duygularını sömürmeye çalışarak para kazananlara denetimler sürüyor. Gerçekte herhangi bir yerde çalışabilecek durumda olan bu kişiler, dilenciliği meslek olarak benimsiyor. Bizde bu kişiler göz açtırmamaya kararlıyız" diye konuştu.
Sandallı, "İşlek Cadde ve sokaklarda dilenen bu kişiler görüldüğünde Alo 153 Zabıta Müdürlüğü ihbar telefon numarasını duyarlı vatandaşlarımız aramalılar." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER