ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 18:18

İlkadım Belediyesi arazi için tapu davası açtı

İlkadım Belediyesi arazi için tapu davası açtı


Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş, 19 Mayıs İlçesi’ne yaptıkları Sevgi Evleri projesi karşılığında mülkiyetini alacakları Tülay Başaran Anadolu Lisesi karşısındaki arazi için tapu davası açtıklarını açıkladı.

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş yaptığı açıklamada, İlkadım ilçesi Tülay Başaran Anadolu Lisesi karşısında yer alan ve katlı otopark yapılması planlanan arazi ile ilgili bilgi verdi. 19 Mayıs ilçesine Sevgi Evleri projesini yapma karşılığında söz konusu arazinin tapusunu almak için protokol imzalandığını hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş “ Sevgi Evleri projesi tamamlandı. Daha önceden buraya katlı otopark yapılması için ihale yapıldı. Ancak arazi ile ilgili bizim dışımızda bazı sıkıntılar yaşandı. Katlı otopark projesi de zamanı içinde yapılamadığından sözleşmeyi feshettik. Arazinin tapusunu alma konusunda bazı girişimlerimiz oldu ancak Milli Emlak Müdürlüğü burada ‘soruşturma var’ diye bize tapu vermiyor. İlkadım Belediyesi olarak arazinin tapusunu almak için dava açtık." dedi.

MECİDİYE, AVM GÖRÜNTÜSÜNE KAVUŞACAK

Açıklamasında İlkadım Belediyesi olarak Mecidiye Caddesi'nde yer alan işyerlerinin dış cephelerini düzenleyerek söz konusu caddeye alışveriş merkezi görüntüsü vermeyi planladıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş, söz konusu projesinin Gazi Caddesi’ne kaydırılması konusunda kendisine esnaftan talepler geldiğini belirtti. Projenin yüzde 50 bedelini belediyenin karşılayabileceğini söyleyen Başkan Demirtaş “ Şuanda esnaflarımızla tek tek görüşüyoruz. Onlarda bizim projemize sıcak bakıyorlar. Projenin hayata geçmesi ile Mecidiye Caddesi daha modern bir görünüme kavuşacaktır." diye konuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER