ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ağustos 2014 Pazar 22:15

İlhan Özbilen, tutuklandı

İlhan Özbilen, tutuklandı

Kars'ta Prof. Dr. Bingür Sönmez'e tabancayla ateş edip yaralayan Sarıkamış eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.


Kars'ta Prof. Dr. Bingür Sönmez'e tabancayla ateş edip yaralayan Sarıkamış eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kars Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "24 Ağustos Pazar günü saat 10.50 civarında Sarıkamış ilçesinde Prof.Dr. Bingür Sönmez'e silahlı saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda el ve ayağından yaralanan Prof. Dr. Bingür Sönmez, Sarıkamış Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Kafkas Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili, saldırıyı gerçekleştiren İ.Ö., adam öldürmeye teşebbüsten gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderilmiştir" denildi. 

Öte yandan yapılan saldırının ardından Prof. Dr. Bingür Sönmez'in Başkanı olduğu Sarıkamış Dayanışma Grubu Yönetim Kurulu adına Ahmet Günay da yazı bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Sarıkamış Dayanışma Grubu Genel Başkanımız Prof. Dr. Bingür Sönmez'e yönelik menfur saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu vesile ile genel başkanımıza yönelik saldırının sıradan bir meczubun saldırısı olmadığını, bunun 1914- 1915 Sarıkamış Şehitlerini ülkemizin ve tüm dünyanın gündemine taşıyarak bu trajik olayı insanımızın toplumsal belleği ve vicdanında hak ettiği yere yeniden oturtan ve bu uğurda olağanüstü bir çaba ve mesai harcayan sayın genel başkanımıza yönelik bu saldırının arkasında, Sarıkamış şehitlerinin ve Sarıkamış'ın hak ettiği yere gelmesini hazmedemeyen, son olarak da Sarıkamış'ta hayatını kaybeden şehitlerin anısına layık dev bayrak direğinin Sarıkamış Bayraktepe'ye dikilmesini sindiremeyen zihniyetin olduğunu tüm kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

(DHA)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER