ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:59

İlginç trafik kazaları MOBESE kameralarına yansıdı


Mersin'de meydana gelen yaralamalı ve hasarlı trafik kazalarının bazıları, Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameralarınca kaydedildi.
Kentin çeşitli yerlerindeki sabit ve hareketli MOBESE kameralarının çeşitli tarihlerde kaydettiği trafik kazalarına ilişkin görüntüler basına dağıtıldı.
Kentin farklı yerlerinde meydana gelen trafik kazalarının genellikle dikkatsizlik, kırmızı ışık ihlali, aşırı hız ve kural ihlali yapılması nedeniyle meydana geldiği gözlendi.
Görüntülerdeki kazaların birinde, kavşakta yeşil ışığın yanmasını beklemeden karşıya geçmeye çalışan kamyonete otomobil çarpıyor. Bir başka kaza, kontrolsüz kavşaklarda sürücülerin aceleci davranması sonucu araçların çarpışmasıyla gerçekleşiyor.
Portakal Telekom kavşağında meydana gelen kazada ise hızla gelen bir at arabası kırmızı ışıkta bekleyen araçların arasından geçmeye çalışıyor. At arabası araçlar arasında takılı kalırken arabadan ayrılan at koşmaya devam ediyor.
Görüntülerde, yolun karşısına geçmeye çalışan yayaya minibüsün çarpması, ailesinin yanından koşarak karşıya geçmeye çalışan çocuğa motosikletin çarpması, yağmurlu bir havada otobüsün kayarak başka bir otobüse çarpma anı ile motosikletlerin karıştığı kazalar da yer alıyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER