ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 17:59

İldem bölgesinin okul ihtiyacını belediye karşılıyor

İldem bölgesinin okul ihtiyacını belediye karşılıyor


Kayseri Melikgazi Belediyesi, İldem bölgesinde ihtiyaç duyulan okul binasını inşa ettiriyor. Temeli 8 ay önce atılan 32 derslikli okulun bu hafta kaba inşaatı tamamlanıyor.

Kapalı alanı bin 800 metrekare olan ve zemin artı iki katlı inşa edilen okul inşaatının devam ettiğini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi'nin eğitime ve öğretime verdiği önem ve değer yapılan çalışmalar ile tescillenmiştir. İldem bölgesinde vatandaşların talepleri doğrultusunda bir okul ihtiyacı olunca belediye olarak 32 derslikli bir okul yapılmasını uygun bulduk. Neticede bu bölgeye modern, akıllı tahtası ve her türlü sosyal ve spor donatımı olan bir okulun temelini hep birlikte atmıştık, şimdi inşaatı hızla devam ediyor.” dedi.

Başkan Büyükkılıç, bir memleketin kalkınması için eğitimli insana ihtiyaç olduğunu; devletini seven, çalışkan, dürüst, düşünen nesillerin yetişmesi için okulların çok önemli olduğunu ifade etti. Büyükkılıç, okulun 32 derslikli ve 3 laboratuvarı, iki müzik sınıfı, kütüphanesi, öğretmen odası, kantin, tuvaletler gibi her türlü donanımın bulunduğu kaydetti. Büyükkılıç, okul inşaatının hız devam ettiğini, üst katların betonu atılırken aşağı katlarda elektrik, su ve sıva gibi çalışmaların yerine getirildiğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER