ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 21:27

"İlçemizi modernleşmesi için çalışıyoruz"

"İlçemizi modernleşmesi için çalışıyoruz"


Kırşehir’in Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz, ilçeyi yaşanılır, modern bir kent yapmak için çalıştıklarını söyledi.

    Başkan Deniz, göreve geldikleri günden itibaren şehrin alt yapı ve üst yapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini kaydetti. Başkan Deniz, "Belediyemiz her konuda olduğu gibi temizlik işlerinde de oldukça titiz davranıyor. İlçemizdeki bütün mahallelerimize çöp konteyneri yerleştirdik. Eskiden çöp toplama işlemi haftada bir gün yapılırdı. Şimdi ise yeni aldığımız 3 araçla günlük çöpleri alıyoruz. Temizlik konusundaki hassasiyetimiz vatandaşlarımızın da takdirini topluyor." dedi.

    Bu yıl itibariyle 77 bin metrekare alanda parke, bordür ve yağmurlama sistemi çalışmalarına başlanacağını ifade eden Başkan Deniz, "Önümüzdeki günlerde havanın ısınmasıyla bu çalışmalarımıza başlayacağız. Görevi devraldığımızda belediyemizin borcu 15 trilyon liraydı şuan bu borç 12.5 trilyon liraya kadar düştü. Bir yandan borcumuzu ödemeye çalışırken diğer yandan diğer yandan ilçemize yatırım yapıyoruz. Yollarımızı, kaldırımlarımızı yapıyoruz. Su depolarımıza jeneratör aldık ve otomasyon sistemi ile klorlama yapıyoruz. Vatandaşlarımıza son derece sağlıklı bir şekilde su ulaştırıyoruz. Ayrıca mahallelerimizde vatandaşlarımızın rahatlıkla dinlenebilecekleri, çocukların oynayacakları park alanları yapıyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER