ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 14:55

İlahiyat araştırmalarını ödüllendirilecek

İlahiyat araştırmalarını ödüllendirilecek


Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, ilahiyat alanında hazırlanmış doktora tezlerine veya yayımlanmış kitaplara ikinci kez ‘ilahiyat araştırmaları ödülü’ verecek. Sözkonusu etkinlikle ilmî araştırmaların ve akademik çalışmaların teşvik edilmesi amaçlanıyor.

    Konuyla ilgili açıklama yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaman’ın verdiği bilgiye göre, ödül için son başvuru tarihi 31 Ocak 2013. Ödüle için son başvuru tarihinden önceki iki yıl içerisinde savunulmuş doktora tezi veya yayımlanmış kitapla başvuru yapılabilecek. Eserler, ilahiyat alanına ilmî ve akademik katkı sağlayan Türkçe özgün bir çalışma olmalı. Ödüle başvurmak isteyenler, http://ilahiyat.akdeniz.edu.tr/tr adresinden ulaşılabilecekleri başvuru dosyasını hazırlayıp eserleriyle birlikte postayla ya da elden yazışma adresine ulaştırması gerekiyor.

    Akdeniz İlahiyat Araştırmaları Ödülü’ne geçen yıl çok yoğun bir ilgi olduğunu aynı ilgiyi bu yıl da beklediklerini söyleyen Prof. Dr. Yaman, geçen yıl elliye yakın eserin ilahiyat alanında saygın jüri tarafından değerlendirildiğini kaydetti. Prof. Dr. Yaman, söz konusu yarışmanın her yıl yapılacağını ve yarışmada ödül kazananlara ödüllerinin bilimsel bir etkinliği de içinde bulunduran bir törenle sahiplerine verileceğini ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER