ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 17:36

İKTİSAD’dan üyelerine iftar


İKTİSAD Sanayici ve İş Adamları Derneği, 4. Geleneksel İftar Yemeği’nde Başakşehir’in önemli simalarını bir araya getirdi.

Yemeğe Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Ünal Kacır, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Emniyet Müdürü Murat Başıbüyük, CHP İlçe Başkanı Kazım Özeren, Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi, Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Muhittin Balta, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Umut Topçu, KOSGEB Müdürü Selahattih Kaya, MARİFED Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Nazo İçecek’in sahibi Nihat Kurt, İKTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Görgülü Pastaneleri sahibi Mehmet Tahir Sekizkardeş ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Ünal Kacır, “İstikrarın istenmemesi akla ziyandır. Bu millet birlik, kaynaşma, sevgi ve barıştan yana olduğunu gösterdi. Çalışmak, milletle hemhal olmak yönetim için yarış yapmak gerekiyor.” dedi. Daha sonra iftar katılımcılarının Ramazan’ını ve yaklaşan Kadir gecesini tebrik eden Kacır , “Her bayramınız bir öncekinden daha mutlu olsun” diyerek kürsüden ayrılan Kacır, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can’a İKTİSAD Derneği adına hediye takdim etti.

Kürsüye gelen Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can Ramazanın rahmet ve dua ayı olduğunu ifade edip “Bir siz iş adamlarımıza her zaman dua ediyoruz ve bu tür organizasyonlara katılmaktan şeref duyuyoruz.” şeklinde konuştu. Helal lokma ve helal kazancın çok önemli olduğunu vurgulayan Can, İbrahim Suresine atıfta bulunarak. “‘Güzel söz, kökü (yerde) sabit, dalları gökte olan güzel bir ağaç gibidir. (O ağaç), Rabbinin izniyle her zaman yemişini verir.’ Ehli dil olmalı ve bunun hazzını yaşamalıyız.” dedi.
Ayrıca İKTİSAD üyelerinin, firmalarının ve markalarının, 2023 yılında dünya markası olmalarını dilediğini aktardı.

NÜKTEDAN KAYMAKAM CEVDET CAN’DAN TİLKİ FIKRASI

İftarda konuşan Kaymakam Cevdet Can’da tilki fıkrasını anlattı. Salonda bulunanları kahkahaya boğan fıkranın konusu şöyle:

Tilki ormanda açlıktan perişan olmuş bir vaziyette gezmektedir. Bir ağacın dalında asili bir tavşan hazır bekliyor. Açtır ama şüphelenir ‘bu böyle hazır olmaz, bunda bir hikmet var’ der ve tuzak olmasından şüphelenir. Pusuya yatıp beklemeye başlar.
Biraz sonra kurt gelir, tavşanı görür ve yatan tilkiyi de tabi... Tilkiye sorar ‘ne yapıyorsun dostum’
Tilki cevap verir ‘hiç, yatıyorum’
-Burada bir but var
-Evet var
-Neden yemedin
-Bu gün orucum
-Ben yiyeyim o zaman
-Buyur afiyet olsun
Kurt tavşana uzanır uzanmaz bir patlama ortalık toz duman kurt yaralı hareketsiz 10 metre uzakta perişan halde yatarken tilki sakince tavşanı yemeye baslar. Bunu gören kurt; ‘hani oruçtun sen?’
Tilki pişkin pişkin; ‘Biraz önce top patladı duymadın mı?’ der.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER