ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 16:38

"İktidar rüşvet, talan ve yolsuzlukların altında kalmıştır"

"İktidar rüşvet, talan ve yolsuzlukların altında kalmıştır"


Eğitim-İş Sendikası Adana Şubesi, yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğini öne sürerek iktidara gelen AKP’nin geçen 11 yıl içinde yolsuzlukları devletin tüm kurumlarına yaydığını iddia etti.

Atatürk Parkı’nda yapılan basın açıklamasında konuşan Şube Başkanı İsa Kayadan, ülke gündeminin Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla çalkalandığını vurguladı. Kayadan, “Sebebi ne olursa olsun, ortada çok büyük bir pisliğin olduğuna en küçük kuşku yoktur. Garip-gurebanın, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunma iddiasında olan AKP iktidarı, ortaya çıkan rüşvet, talan ve yolsuzlukların altında kalmıştır.” dedi.

İktidarın, soruşturmayı yürüten savcı ve emniyet mensuplarına operasyon düzenleyip olayın üzerini örtmeye çalıştığını ileri süren İsa Kayadan, “Bu operasyonlar Başbakan’ı ve AKP’yi çok daha karanlık bir aşamaya taşıyacak. Soruşturmanın kendilerine ulaşmasını engelleyemeyecektir. Bu skandalın her aşamasının içerisinde olduğuna inandığımız başbakan ve çevresi, oluşturdukları bu yolsuzluk bataklığının içerisinde boğulacaktır.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER