ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 17:14

İkinci evliliklerini 12.12.12'de yaptılar


Marmaris'te bir çift kendilerine uğur getirsin diye ikinci evliliklerini 12.12.2012 günü saat 12.12'de gerçekleştirdi.
    
Evlenmek için Marmaris Belediyesi'ne başvuran 39 yaşındaki Esma Yıldız ve 47 yaşındaki Muammer Han çifti için belediye salonunda nikah töreni düzenlendi.
    
Marmaris Belediyesi Evlendirme Memuru Zuhal Gürbüz tarafından nikahları kıyılan çift, saat 12'yi 12 geçe evlendi.
    
İkinci kez dünya evine giren çift, bin yılda bir kez yaşanan bu tarihin kendilerine uğur getireceğine inandıklarını söyledi.
    
Eşinin özel günlere önem verdiğini ve sembolik şeyleri çok sevdiğini belirten Han, ''12.12.2012 tarihini özellikle eşim istedi. Bugün evlenmemiz dolayısıyla kesinlikle evlilik yıl dönümümüzü unutmayacağım'' dedi.
    
Nikah töreninin kendileri için özel olduğunu, tarih olarak da özel olmasını istediklerini ifade eden Yıldız ise ''İkimiz de ikinci evliliğimizi yapıyoruz. İlk evliliklerimizde elde edemediğimiz mutluluğa inşallah bu kez ulaşacağız. Umarım bu tarih bize gerçekten uğur getirir. İkinci baharımızı yaşayacağız. Mutlu oluruz inşallah'' diye konuştu.
    
Yeni evli çiftten damadın lisede tarih öğretmeni, gelinin ise yüksekokulda memur olarak görev yaptığı öğrenildi
    
Bu arada, 12.12.2012 tarihi dolayısıyla Marmaris Belediyesi Evlendirme Dairesi ve İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde yoğunluk yaşandığı belirtildi. Belediye ve müdürlüğe 20'den fazla çiftin nikah için başvurduğu ve gün boyunca evlendirme işlemlerinin devam edeceği kaydedildi. Düğünlerin gerçekleştirildiği salon ve otellerde de yer kalmadığı ifade edildi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER