ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2014 Çarşamba 17:08

İki üst düzey polis teslim oldu

İki üst düzey polis teslim oldu

Haklarında yakalama kararı çıkarılan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse ve birinci sınıf emniyet müdürü Hasan Ali Okan teslim oldu.


 
22 Temmuz operasyonu kapsamında mahkemece serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse de teslim oldu.
 
Ömer Köse avukatları ile birlikte Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek teslim oldu. Köse'nin sorgusu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce yapılacak.

Daha önce teslim olan 16 polisten 4'ü nöbetçi mahkemece sorgularının ardından tutuklanmıştı. 

Emniyet Müdürü Okan da teslim oldu

İzmir merkezli olarak yapılan yasadışı dinleme operasyonu kapsamında hakkında gözaltına kararı bulunan 32 polisten rütbesi en yüksek olan, birinci sınıf emniyet müdürü Hasan Ali Okan da teslim olmak için İzmir Emniyeti'nin Bozyaka'daki hizmet binasına geldi.
 
Geçmişte İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nde İstihbarat Şube Müdürlüğü, ardından İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığı görevlerini yapan, 2011 yılı temmuz ayında Batman İl Emniyet Müdürü olarak atanan, 17 Aralık sürecinden sonra ise önce görevden sonra açığa alınan Hakan Ali Okan'ın da teslim olmasıyla gözaltındaki polislerin sayısı 31'e yükseldi.
KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER