ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 10:17

İki serhat şehir arasında Ramazan kardeşliği


Tekirdağ, Trakya İnci Derneği üyesi kadınlar, serhat şehir Kars’ta Hanım Eli Derneği'nin misafiri oldu. Dernek üyeleri Ramazan ayını fırsat bilip Kimse Yok Mu Derneği'ne hazırlattırdıkları paketlerle kapıları kardeşlik için çaldılar.

Trakya İnci Derneği üyesi Zeynep Kılıç, derneklerinin üyeleri için çeşitli programlar yaptığını ve Anadolu’nun ilk Türk şehri Kars ziyaretlerinin ise kardeşlik gezisi olarak yer aldığını söyledi. Dernek üyeleri olarak Kars Hanım Eli Derneği'nin misafiri olduklarını aktaran Kılıç, "Bu ziyaretimizle Kars’ın tarihi dokularını yerinde gördük, bölge kadınlarımızla bir araya geldik sorunlarını dinledik ve ailelerdeki ekonomik sıkıntıların en baştaki mağduru olan kadınlarımıza Kimse Yok Mu aracılığı ile paketlettiğimiz hediyelerimizi verdik. Kardeşlik köprüleri kurduk." dedi.

Kars Hanım Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tülay Aydemir ise Türkiye'nin bir ucundan kalkarak Ramazan ayında illerine gelen ve burada kendileriyle bir araya gelen fikir alışverişinde bulanan, kadınların sorunlarına kulak veren Trakya İnci Derneği üyelerine teşekkür etti. Aydemir, "Onları aramızda görmek bizleri çok mutlu etti. Doğu insanının sıcak misafirperver yüzünü onlara gösterdik ve ziyaretlerin devamını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan ziyaret programı çerçevesinde Sarıkamış Allahu Ekber Dağı Şehitliği'ni ziyaret eden Trakya İnci Derneği üyeleri, Karslı kadınları Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine davet ederek şehirden ayrıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER