ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 12:50

İki kolu olmayan Alina, ''Umut''a umut verdi


Rusya'da 3 yaşındayken elektrik çarpması sonucu iki kolunu dirseklerinden kaybeden ve Türk insanının engellilere olan yardımseverliği nedeniyle 4 ay önce Antalya'ya yerleşen 24 yaşındaki Alina, 5 yıldır Gülsüm Kabadayı'nın baktığı Umut'u ziyaret etti.
     Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sokorina ile dernek üyesi kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir otobüsün çarpması sonucu komaya giren ve üzerinden kimlik çıkmayan gencin bakımını 5 yıla yakın süredir üstlenen Gülsüm Kabadayı'yı ziyaret etti.
     Gülsüm anneye çiçek ve plaket veren Başkan Sokorina, Gülsüm anneyi dünyadaki bütün annelere örnek olduğunu için ''yılın annesi'' seçtiklerini söyledi.
     Gülsüm annenin hikayesini ağlayarak izlediklerini anlatan Sokorina, ''Gülsüm annenin fedakarlığı bizi çok duygulandırdı. Dünyada çok az insanın yapabileceği bir davranışı gerçekleştirdi. Hiç tanımadığı, hem de başka ırktan bir insana annelik yaptı. Bu durum annelik kavramının din, dil, ırk tanımadığının en güzel göstergesi'' dedi.
    
     -''Gülsüm anneyi annem gibi görüyorum''-
    
     Ziyaretçilerin arasında yer alan 24 yaşındaki Alina İvanova ise Rusya'da 3 yaşındayken elektrik çarpması sonucu iki kolunu da dirsek hizasından kaybettiğini söyledi.
     Antalya'ya tatile geldiğinde Türk insanının engellilere olan bakışı ve yardımseverliğiyle karşılaştığını, bu durumdan çok etkilendiğini anlatan İvanova, bunun üzerine Türkiye'ye yerleşmeye karar verdiğini kaydetti. 4 ay önce tek başına Türkiye'ye yerleştiğini belirten İvanova, Umut'un hikayesini televizyondan izledikten sonra ziyaret etme isteği duyduğunu dile getirdi.
     Umut'la konuştuğunu, kendisinin azmini ve hayata pozitif bakışını anlattığını ifade eden İvanova, ''Onun beni duyduğunu ve anladığını düşünüyorum. Ben hayatın her zaman pozitif tarafına baktım. Umut ve Gülsüm anneyle tanıştığım için çok mutluyum. Gülsüm anneyi annem gibi görüyorum. Kaza geçirdikten sonra annem benim için çok şeyler yaptı. Bu duruma gelmemi anneme borçluyum. Gülsüm anneyi ve Umut'u çok iyi anlayabiliyorum. Herkese böyle anne lazım'' diye konuştu.
     Umut'u her zaman ziyaret etmeyi düşündüğünü, onun hikayesine yeni bir umut katmayı hedeflediğini belirten İvanova, Türk halkının da yardımseverliğine hayran olduğunu dile getirdi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER