ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 18:20

İki kardeş baraj gölünde boğuldu

İki kardeş baraj gölünde boğuldu


Alibeyköy Barajı'na oynamak için giden 3 kardeşten 13 yaşındaki Berşan ile 5 yaşındaki Engin Aras boğularak hayatını kaybetti. Diğer kardeş Güler Aras ise yoldan geçen vatandaş tarafından kurtarıldı.

Sultangazi Zübeyda Hanım Mahallesi'nde oturan Berşan Aras (13), Güler Aras (7) ve Engin Aras (5) oynamak için önceki gün Alibeyköy Barajı kenarına gitti. Barajın kenarından oynayan üç kardeşten Engin bir su arkının üzerinden geçerken ayağı kaydı. Dengesini kaybeden küçük çocuk bir anda baraja düştü. Kardeşini kurtarmak için suya giren Berşan da tüm çabalarına rağmen sulara gömüldü. Bu sırada kardeşlerinin çırpınışlarını izleyen Güler de dengesini kaybederek suya düştü. Üç kardeşin suda çırpınmasını gören vatandaşlar çocukları kurtarmak için harekete geçti. Berşan ve Engin'e ulaşamayan vatandaşlar balçık haline gelen suya gömülmekte olan Güler'i son anda kurtardı.

Vatandaşlar tarafından kurtarılan Güler hastaneye kaldırılırken polis ve itfaiyeye de haber verildi. Çocukların cesetleri ise bir vatandaşın gölete girmesiyle çıkarılarak ambulans ile İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna sevk edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER