ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 23:07

İki ilçe aynı sofrada iftar açtı

İki ilçe aynı sofrada iftar açtı


Bağcılar ve Güngören belediyeleri, iki ilçe sınırının kesiştiği sokakta iftar sofraları kurdu. Birlik ve beraberliğin yoğun olarak yaşandığı iftar programında yaklaşık 3 bin vatandaş aynı sofrada iftar açtı.

İstanbul'da 'iki belediye, tek sofra' adı altında ikinci iftar programını gerçekleştirdi. İki ilçe sınırının kesiştiği Bağcılar Güneştepe Mahallesi Kutsal Sokak'ta ve Güngören Güneştepe Mahallesi Yarışçı Sokak'ta ortak iftar sofraları kuruldu.

İftar yemeğine Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Harun Karaca, Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Bağcılar ve Güngören ilçelerinden çok sayıda vatandaş katıldı.

Bağcılar Belediyesi Başkanı Lokman Çağrıcı iftar öncesinde bir konuşma yaptı. Komşu ilçe ile yapılan iftar programıyla iftarlarının daha da güzelleştiğini söyleyen Başkan Çağrıcı; "Komşularımızla birlikte müşterek iftarlar yapıyoruz. Bu akşam da Güngören ve Bağcılar ilçelerindeki komşular aynı sofrada buluşuyor. Aynı duyguyu paylaşan insanlar aynı sofrada buluştuğunda güzellik bir başka oluyor." dedi.

Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman ise, "Fırsat buldukça bir araya geliyoruz. Ramazanlar yılın en güzel anlarıdır. Günün en güzel anları da orucu sevdiklerimizle açmaktır. Rabbim bu günlerin hatırına bu güzel birlikteliği daim eder inşallah. Bu birlik ve beraberliği daim etsin ki ülkemiz istenen seviyeye çıksın." diye konuştu.

Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de iftar öncesinde vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajları verdi. Yıl boyun Türkiye'de dostluk havasını yaymak için elinden geleni yapacaklarını ifade eden Ömer Dinçer, "Barış süreciyle birlikte ülkemizde bir anda kardeşliğin hissedilmeye başladığını gördük. Bu durumdan rahatsız olanlar da oldu. Kim rahatsız olursa olsun bu gün buradaki kardeşlik iklimini tüm ülkeye yaymak için elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sokak sofrasıyla bir araya gelen binlerce vatandaş okunan ezanın ardından iftarlarını açtı. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER