ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 15:27

İki haftalık kursla kekemeliği atlattılar

İki haftalık kursla kekemeliği atlattılar


Antalya'nın Manavgat ilçesinde konuşma bozukluğu çeken öğrenciler, iki haftalık kursla bu sorunlarını aştı. Belediye Başkanı Şükrü Sözen'le konuşan öğrenciler, kendilerini rahat ifade etmenin mutluluğunu yaşadı.

Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi'nde 2 hafta süren konuşma bozukluğunu yenme kursuna 28 öğrenci katıldı. Başkan Sözen, konuşma sıkıntısı çeken öğrencilerin konuşma sevincine konuşarak eşlik etti.

Konuşma Bayramı etkinliğinde çocuklar, öğretmenleri Konuşma Uzmanı Nezihe Erdoğan Demirer ve Özel Eğitim uzmanı Gülçin Eraslan’ın da yardımlarıyla hazırladıkları konuşma ağacını Sözen'e hediye etti. Çocuklar öğrendikleri şarkıları hep bir ağızdan seslendirdi. İhtiyacı olan öğrenciye konuşma eğitimi verileceğini belirten Başkan Sözen, "Çok güzel mesafe kat ettiniz. Kendini güzel ifade edebilmek insanın en önce olması gereken meziyeti, inanıyorum ki buradan aldığınız temel bilgilerle ileride çok iyi yerlere geleceksiniz. Sorumluluk noktasında görevler alacaksınız, üniversitelere gideceksiniz. Kişilerin kendilerini özgürce anlatabilmeleri çok önemli. Bana verilen bu kadar anlamlı hediyelerle çok mutlu oldum." diye konuştu.

Sözen, öğrencilere müzik çalar hediye ederek kursun devam edeceğini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER