ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Eylül 2014 Pazartesi 11:44

İki duvarı delip banka soydular

İki duvarı delip banka soydular

Kendilerine alarm düşmediğini savunan emniyet yetkilisi, soyguncuların milimetrik çalıştığını söyledi.


Pendik’te, önce bitişikteki metruk binanın ardından da bankanın duvarını delen soyguncular, kasadaki paraları alarak kayıplara karıştı. 

Çamçeşme Mahallesi’ndeki bir banka şubesini gözüne kestiren soyguncular, önce bankanın bitişiğindeki metruk binanın kepenklerini kesti. Burada uzun süre çalışan şahıslar, hem binanın, hem de banka şubesinin duvarını deldi. Direk kasa odasına çıkan şahıslar, kasayı açarak paraları aldı. Kullandıkları malzemeleri yanlarına alan soyguncular, paralarla birlikte kayıplara karıştı. Şahısların kasadan ne kadar para aldıkları henüz öğrenilemedi.

Sabah işe gelen banka çalışanları, soygunu fark etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis, banka ve metruk binada çalışma yaptı. Bu arada banka şubesinin girişine, “Sistemsel arıza nedeniyle şubemizde bugün hizmet verilememektedir.” yazısı asıldı.

Öte yandan bir emniyet yetkilisi, bankanın genel müdürlük binasına düşen alarmın kendilerine intikal ettirilmediğini savundu. Yetkili, soyguncuların çok milimetrik çalıştığını, direk kasa odasına giriş yaptıklarını söyledi.

Soygunla ilgili soruşturma sürüyor.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER