ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 23:00

İki çocuk annesi kadın darp edildi

İki çocuk annesi kadın darp edildi


İzmir'in Karabağlar ilçesinde yaşayan Dilek Kutlu (39), oturduğu sokaktaki yolun girişini kamyonlarla kapattığını ileri sürdüğü esnafların yakınları tarafından darp edildiğini iddia etti.

Karabağlar ilçesi 3796 sokakta yaşadığı evde gazetecilere açıklamalarda bulunan Dilek Kutlu, oturduğu sokakta inşaat malzemeleri satan firmalara ait kamyonların sokağın girişini kapattıklarını iddia ederek, belediyeye şikayette bulunduktan sonra darp olayı ile sonuçlanan süreci anlattı.
20 yıldır aynı sokakta oturduğunu ifade eden ve bayan kuaförlüğü yapan iki çocuk annesi Dilek Kutlu, oturdukları sokağın girişinde bulunan inşaat firmalarına ait kamyonların sokağı kapattığını ileri sürdü. Daha önce işyeri sahipleriyle birçok kez yolu trafiğe kapatmamaları için konuştuğunu ancak bir sonuç alamadığını iddia eden Kutlu, "Ben de Karabağlar Belediyesi'ne dilekçe vererek şikayet ettim. Belediyeden bir şekilde benim şikayet ettiğim bu kişilere bildirildi. Yolu kapatan işyeri sahipleri de evime gelerek şikayetimi geri almam için beni uyardı. Ben hakkımı arayacağımı yolu kapatma hakları olmadığını söyledim. Bir yangın olsa, ambulans gelmesi gerekse nasıl geçecek? Devletin yolunu kapatamayacaklarını söyledim. Dün akşam işten çıktım saat 20.30 gibi 17 yaşındaki kızım Cansu ve 14 yaşındaki kızım Aysu yanımda olduğu halde aracımla eve gelirken yolun yine kapalı olduğunu gördüm. Ordaki gece bekçisinden yolu açmalarını istedim. Bekçi hakaret etti. İki kez polisi aradım ama ekip gelmedi. Polisi beklerken bir anda bir otomobil geldi benim aracımın önüne kırdı. Araçtan genç bir çocuk inerek direk bana kafa attı, yere düşünce ayağımı tekmeledi. Kızlarım şoka girdi ve 100 metre ilerdeki karakola koşarak polis getirdiler. Daha sonra ambulans bile çağırmadan akrabalarımın yardımıyla hastaneye kaldırıldım. Bu kişilerden şikayetçiyim" dedi.

Öte yandan Dilek Kutlu'yu darp ettiği iddia edilen R.A.'nın olay sonrası polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER