ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:24

İhsaniye köyü sular altında kalmaktan korkuyor

İhsaniye köyü sular altında kalmaktan korkuyor


Sakarya’nın Karasu İlçesi İhsaniye köyünde denizin sahili sürekli aşındırması köylüleri korkutuyor. Köylüler, denizin sahili aşıp köyü sular altında bırakmasından endişe ediyor.

Köy sahilinde incelemelerde bulunan Sakarya İl Genel Meclis Üyesi Nuri Haşbenoğlu, denizin sürekli sahili aşındırdığını, denizin köye doğru yaklaştığını belirtti. Bir an önce bu duruma çözüm bulunmasını isteyen Haşbenoğlu, “Birkaç gün gün evvelde burada 4,5 metre yüksekliğindeki dalgalar kumsalı aşıp köye yaklaşmıştı. Eğer dalgaların boyu 6-7 metre yükselirse Allah muhafaza İhsaniye köyünü denizin içine katar. Buraya bir an evvel tahkimat yapılmalı. DLH yetkilileri bir süre önce buraya gelerek inceleme yaptılar sonra da 'Bakanlığın bize bu konuda talimatı yok' dediler. Yine söylüyorum eğer bu dalgalar burayı aşarsa büyük bir felaket olur ve bunun önüne de geçemeyiz. Yetkililer bir an önce önlem almalı” diye konuştu.

Köylülerde büyük tedirginlik yaşadıklarını ifade ederek özellikle rüzgarlı ve dalgalı havalarda çok korktuklarını dile getirdiler.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER