ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 20:10

İhramlı, yalın ayaklı protesto

İhramlı, yalın ayaklı protesto


Manisa'da ihrama giren ve devlet memuru olduğunu belirten Erdem Yavuz (46) isimli vatandaş, elinde pankartlarla ve yalın ayak yaptığı yürüyüşle çalıştığı kurumu protesto etti.

Öğlen paydosunun ardından ihram şeklinde giysiyle sokağa çıkan Yavuz, elinde pankartlarla Doğu Caddesi'ndeki kurumundan yola çıkarak Manolya Meydanı'na kadar yürüdü. Güzergah boyunca vatandaşların şaşkın bakışları arasında soğuğa aldırış etmeden yalın ayak yürüyen Yavuz, Manolya Meydanı’na geldikten sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Yavuz, Manisa Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü’nde görev yaptığını, bürokratik bazı haksızlıklar nedeniyle eylem yaptığını söyledi.

Daha önceden Orman İletme Müdürlüğü’ne isteği dışında tayin edildiğini, tekrar mahkeme kararıyla Manisa Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü’ne geri döndüğünü belirten 20 yıllık devlet memuru Erdem Yavuz, defalarca şikayet dilekçesi vermesine rağmen işleme konmadığını iddia etti. Eyleminin siyasi bir amaç taşımadığını ifade eden Yavuz, basın açıklaması yapmak için valiliğe başvurduğunu, izin verilmediği için bu yöntemi denemeye karar verdiğini söyledi.

Yazdığı bir şiiri de çevredeki vatandaşlara dağıtan Erdem Yavuz, bir süre meydanda yalın ayak betonun üzerinde bekledi. Yavuz, elindeki "Bu vatanda var oldum, bu vatanda onurlu yaşam hakkım. Vatan ve devlet sadece AKP partizanlarının değil." yazılı pankartlarla Manolya Meydanı'ndan ayrıldı. Kurumuna tekrar yürüyerek dönmek isteyen şahısa polisten “Seni arabayla götürelim. Yalın ayak hasta olursun.” teklifi geldi. Bu teklifi kabul eden Yavuz, polis aracına binerek kurumuna döndü.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER