ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2014 Salı 13:45

İhracatçılara TPM eğitimi


Japonya’da doğan, gelişen ve ekipman etkinliğini en üst düzeye çıkaran yeni bir işletmecilik anlayışı olan Toplam Üretken Bakım (TPM) konusu, Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) ele alındı.

    Üretim süreçlerindeki her türlü kaybı önleme adına önemli bir işletmecilik modeli olan TPM, Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) üyesi ihracatçı firmaların temsilcilerine anlatıldı.

    Yıl boyunca üye firmalara yönelik çeşitli eğitimler tertipleyen UHKİB tarafından düzenlenen TPM Bilgilendirme Eğitimi, üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Gün boyu süren eğitimde Dr. Ender Önöz, TPM hakkında bilinmesi gereken tüm detayları katılımcılara aktardı. TPM’in başarı ilkeleri, temel prensipleri ve TPM hedefleri hakkında konuşan Dr. Önöz, TPM ile işletmelere sağlanabilecek muhtemel faydaların 7 ana başlık altında toplanabileceğini belirtirken, bu 7 ana başlığın 'Kapasite Artışı, Karlılık Artışı, İsrafın Azaltılması, Maliyetin Düşmesi, Stokların Azaltılması, Çevrim Sürelerinin Azaltılması, Makine ve Teknik Ekipman Etkinliğinin Artışı'ndan oluştuğunu ifade etti.

    Dr. Ender Önöz, şirketlerde üretim ile bakım arasında büyük sorunlar yaşanıyor olmasının, TPM’nin uygulaması gerekliliğinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

    UHKİB tarafından organize edilen eğitimler 29 Ocak’ta İşletmelerde Temel Risk Kavramları ve İşyerindeki Riskler ve 10 Şubat’ta Bütçe Oluşturma konularıyla devam edecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER