ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 19:06

İHL öğrencilerine kitap hediye etti


Erzurum Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Yakutiye Anadolu İmam Hatip ve Yakutiye Rabia Hatun Kız İmam Hatip Lisesi'nde okuyan öğrenciler ile öğretmenlere,"Din Görevlisinin Rehber Kitabı' hediye etti.

    Kültürel yayınlara verdiği ağırlıkla dikkatleri üzerine çeken Palandöken Belediyesi, son olarak imam hatip lisesi öğrencilerine mesleki kitap dağıttı. Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, okul ziyaretleri kapsamında Anadolu İmam Hatip ve Rabia Hatun Kız İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. Bulutlar, ziyaret esnasında öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. Daha sonra Başkan Bulutlar öğrencilere Yrd. Doç. Dr. Hayati Tetik'in ‘Din Görevlisinin Rehber Kitabı'nı hediye olarak dağıttı.

    Din adamlarının toplum hayatında önemli bir yere sahip olduğunu ve önemli görevler üstlendiğine dikkat çeken Başkan Bulutlar, "Din hayatın her alanında vardır ve din hizmetleri bu alanların tamamını kapsamaktadır. Zira din hizmeti ihya hizmetidir. Bundan dolayıdır ki, din görevlisinin görevi camide namaz kılmakla bitmemektedir. Din adamı aydın, bilgili olmalıdır. Kendisini her gün mesleki açıdan yenilemelidir. Bu kitapta da din adamlarımızın pratik olarak faydalanabilecekleri faydalı bilgiler var. Öğrenci ve öğretmenlerimize mesleki hayatlarına yardımcı olacak, yol gösterecek bu kitabı hediye etmenin sevincini yaşıyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER