ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 15:41

İHL öğrencileri, etkili hutbe okumada yarıştı

İHL öğrencileri, etkili hutbe okumada yarıştı


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde imam hatip lisesi öğrencileri arasında düzenlenen 'Hutbe Okuma Yarışması'nda Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencesi Emre Ölmez birinci oldu.

Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencileri arasında 'Hutbe Okuma Yarışması' düzenlendi. 11 öğrencinin katıldığı yarışmada, öğrencilerin hutbede duaları doğru okuması, Türkçeyi düzgün kullanması, ses tonu ve vurguyu doğru yerde yapması, konuşmadaki akıcılık ve etkileme, beden dilini etkili kullanma ve zamanı doğru kullanmasına dikkat edildi.

Tek tek hutbeye çıkan öğrenciler, yarışmada dereceye girebilmek için çaba gösterdi. Yarışma hakkında bilgi veren imam hatip lisesi öğretmenlerinden Akın Elma, İmam Hatip Lisesi'nde uzun aradan sonra ilk defa hutbe yarışması düzenlendiğini söyledi. Elma, "Hutbe yarışması uzun seneler önce düzenleniyormuş fakat bir süre sonra bırakılmış. Bu yıl tekrar başlatılan hutbe yarışması 11. ve 12. sınıflarının öğrencileri arasından seçildi. Bu yarışmayı sürekli hale getireceğiz. Yarışmanın düzenlenme amacı teşvik ve uygulamaya büyük katkı sağlayacağı düşünülerek düzenlendi." dedi.

11 öğrencinin katıldığı hutbe yarışmasında jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmede 12-B sınıfından Emre Ölmez birinci, 12-C sınıfından Abdulkadir Albayrak ikinci ve 12-B sınıfından Abdulharik Türkoğlu üçüncü oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER