ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mart 2017 Cuma 14:52

İHH'dan Bab'a un yardımı

İHHdan Baba un yardımı

İHH, Bab ilçesinde yaşayanların ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla 150 ton un yardımında bulundu


İHH İnsani Yardım Vakfı, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılan Bab ilçesine halkın ekmek ihtiyacını karşılamak için 150 ton un yardımında bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) desteğiyle Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Halep'in kuzeydoğusundaki Bab'ı terör örgütünden kurtardığını hatırlatan İHH'nın Suriye Çalışmalar Sorumlusu Ömer Koparan, AA muhabirine, "Bab ilçesine dönen ailelere acil bir şekilde un gönderdik. İlçede bir fırını da aktif hale getirerek ekmek yapmaya başladık. Bab'da bundan sonra günlük olarak ekmek dağıtımımız olacak.'' dedi.

Gönderdikleri un miktarının 150 ton olduğunu ifade eden Koparan, ''Bab çevresinde DEAŞ'tan kaçan ailelere daha önce gıda, battaniye ve temizlik malzemesi yardımında bulunduk. Bundan sonraki hedefimiz Bab ve Kabasin beldesinde evlerine dönen ailelere içerisinde temel ihtiyaçlar olan gıda ve temizlik kolileri dağıtmak olacak.'' diye konuştu.

Koparan, Bab'a yönelik yardımlarının devam edeceğini de sözlerine ekledi.

TSK destekli ÖSO birlikleri, uzun çatışmaların ardından Bab ilçe merkezini 18 Şubat'ta terör örgütü DEAŞ'tan kurtarmıştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER