ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2017 Perşembe 12:10

İHH, Afganistan'da yüzleri güldürüyor

İHH, Afganistanda yüzleri güldürüyor

Vakıf, Afganistan'ın farklı kentlerinde kışlık gıda ve yakacak yardımında bulundu, bir liseyi yeniden inşa etti


İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Afganistan'ın farklı kentlerinde ihtiyaç sahiplerine gıda ve yakacak yardımı yaptı.

İHH'dan yapılan açıklamaya göre, Mezar-i Şerif, Takhar, Badahşan, Lagman, Celalabat ve başkent Kabil çevresinde yaklaşık 2 bin aileye kışlık gıda dağıtıldı.

Semengan, Badahşan, Takhar ve Kunduz vilayetlerinde 350 aileye kışlık yakacak yardımı ulaştırılırken, Sultanbeyli İHH'nın masraflarını üstlendiği bin 50 öğrencinin eğitim gördüğü Takhar vilayetindeki Julga Lisesi de yeniden inşa edildi.

Okulun nisanda hizmete açılması planlanırken, su kuyularının inşası da devam ediyor.

Lise çağındaki kızların katılımcılara okuma yazma eğitimi verdiği ve dul kadınların meslek sahibi olmaları için Semengan ve Talokan'da açılan kursların materyal eksikleri tamamlandı.

Söz konusu faaliyetleri takip için Afganistan'a giden İHH Orta Asya Kafkasya Masası Koordinatör Yardımcısı Ruslan Ayvazov, "İHH ailesi olarak mazlum Afgan halkının bu zor günlerinde yanında olabilmek ve yaralarını sarmak adına bağışçılarımızın desteğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda Afganistan genelinin son günlerde geçirdiği soğuk hava koşulları nedeniyle faaliyetlerimizi sürdürmek adına burada bulunuyoruz." değerlendirmelerinde bulundu.

Öte yandan merkezi başkent Kabil'de bulunan Hedef Kültür Vakfı ile çalışmalar yürüten İHH, yetimler için Talokan'da 160 kişilik yetimhane inşa etmeyi hedefliyor.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER