ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 11:28

İGM'den kardeş Hessen eyaletine ziyaret

İGMden kardeş Hessen eyaletine ziyaret


Bursa İl Genel Meclisi, Almanya'nın Hessen Parlamentosunun Başkanı Norbert Kartmann'ın resmi davetlisi olarak Wiesbaden'e gitti.
Resmi temaslarda bulunan İGM heyetine Nedim Akdemir, AK Parti Grup Başkanvekili Fethi Yıldız, CHP Grup Başkanvekili Sebahattin Sesli, MHP Grup Başkanvekili Bekir Turunç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, Özel İdare İnsan Kaynakları Daire Başkanı M. Muharrem Tüfekçi ve meclis üyeleri katıldı.

21 Ekim 2010 yılında İl Genel Meclisi kararıyla kardeşlik antlaşması imzalanan Almanya'nın Hessen Eyaletiyle karşılık diyalogların gelişmesi çerçevesinde ziyaretler devam ediyor.

Bu kapsamda Nedim Akdemir başkanlığındaki İGM heyeti Wiesbaden ve Frankfurt'ta resmi temaslarda bulundu. Hessen Eyaleti Başbakan Yardımcısı, Uyum, Adalet ve Avrupa Bakanı Jörg Uwe Hahn ve Eyalet Parlamentosu Başkan Yardımcısı Lothar Quanz tarafından da kabul edilen heyet karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. İGM heyetinin resmi temaslarına Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici'de eşlik etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER