ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 17:36

'İglo'da karne heyecanı


Ağrı Özel Nizamiye Koleji birinci sınıf öğrencileri, karne heyecanını Eskimo tarzı 'iglo'da yaşadı. Okul bahçesine öğretmenler tarafından kardan yapılan iglo sınıfı, öğrenci ve velilerin akınına uğradı.

        Miniklerin sınıf öğretmeni ve aynı zamanda iglo sınıfının mimarı Abdulkadir Korkmaz, bu ilginç çalışmayı son dört gün boyunca mesai bitiminden sonra kalan sürede tamamladığını belirtti. Okulun bahçesindeki halı sahanın kenarında biriken karla tamamladığı igloya dayanıklılık testi bile yaptırdığını belirten Korkmaz, "Yaklaşık 30–40 kilo civarında bir öğrenci üzerine çıktığı zaman hiçbir problem oluşmuyor. Sınıfın içerisinde projeksiyon imkanı bile var. Hatta ziyaret eden veli ve öğrencilere çay-kek ikramı bile yapılıyor. Bir yandan çaylarını yudumluyor bir yandan ise projeksiyondan miniklerin fotoğraflarını izliyorlar. Minikler bu gibi etkinliklerle doğudaki beyaz gelinliği çile olarak değil, eğlence olarak görüyorlar." dedi.

        Okul Müdürü Ahmet Çelikkaya ise öğrencilerin karne heyecanına daha da güzelleştirmek istediklerini belirtti.

        Kardan iglo içinde karnelerini ve hediyelerini alan öğrencilerden Esma Demir, çok mutlu olduğunu söyledi. Kendilerine bu güzel anları öğretmen ve idarecilere teşekkür eden öğrenci velisi Erdal Atmaca da "Büyük bir emek verilmesiyle yapılan iglo, öğrencilerimizi mutlu ettiği gibi bizleri de memnun etti. Gerçekten farklı ve nostaljik bir an.” dedi.

        Daha sonra öğrencilerin ve velilerin akınına uğrayan igloda, misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Öğrenciler günün anısına iglo içinde fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER