ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 15:34

Iğdır'da 730 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtıldı


Iğdır Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (IĞDER) tarafından, 730 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtıldı.
    
    Dernek üyelerinin girişimleriyle Ankara'da faaliyet gösteren iş adamları tarafından gönderilen kırtasiye malzemeleri Dernek Başkanı Süleyman Büyükmert ve Okul Müdürü Erol Aygün tarafından öğrencileri dağıtıldı.
Dernek Başkanı Süleyman Büyükmert, dernek olarak Ankara'da faaliyet gösteren iş adamlarının desteği ile öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttıklarını söyledi.

    Hayırsever iş adamlarından temin ettikleri kırtasiye malzemelerini okulda bulunan 730 öğrenciye dağıttıklarını belirten Büyükmert, "Biz dernek olarak Ankara'da faaliyet gösteren hayırsever iş adamlarımızla bağlantıya geçtik. İş adamlarımızdan öğrencilerimiz için kırtasiye malzemesi yardım talebinde bulunduk. İş adamlarımız bizim bu talebimizi geri çevirmediler ve öğrencilerimiz için kırtasiye malzemelerini gönderdiler. Gönderilen kırtasiye malzemesi paketlerinde liselere giriş sınavları için kaynaklar, derslerde yardımcı kaynaklar, kalem silgi ve defter gibi malzemeler yer alıyor. Bu tür yardımlaşmalar Doğu ile Batı arasındaki kardeşlik duygusunun pekiştiriyor. Ankara'dan Iğdır'a kardeşlik köprüsü kuruldu. Bu öğrencilerimiz dar gelirli ailelerin çocuklarıdır. Bizde bir nebzede olsa da destek olmaya çalıştık." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER