ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 22:32

Iğdır'da 652 tablet bilgisayar dağıtıldı

Iğdırda 652 tablet bilgisayar dağıtıldı


Iğdır'da pilot okulda 575 öğrenci ve 77 öğretmene 652 tablet bilgisayar dağıtıldı.

    Iğdır İmam Hatip Lisesi'ndeki tablet bilgisayar dağıtım törenine katılan Vali Ahmet Pek, tablet bilgisayarların sadece seçilmiş okullarda dağıtıldığını belirterek, zaman içerisinde bütün okullarda tablet bilgisayarların dağıtılacağını söyledi.

    Vali Pek, ''Tablet bilgisayarlar ile öğretmenlerimiz öğrencilerimize gerekli bilgileri verecek. Bu güne kadar kağıt üzerinde yaptığımız ya da kağıt üzerinde takip ettiğimiz bir çok şeyi elektronik ortamda takip etme imkanını bulacağız." dedi.

    Öğrencilerin tablet bilgisayarlarla bilgiye daha kolay ulaşacaklarını anlatan Pek, şunları kaydetti: ''Öğretmenler bu tabletler sayesinde öğrenciye bilginin daha hızlı aktarılmasını sağlayacak. Öğrenciler de her konuda bilgi sahibi olacaklar. Temel felsefe öğrencinin hem çağdaş imkanlardan faydalanması hem de öğrenme kolaylığı sağlayacak materyallere sahip olmasıdır. Çağımız artık iletişim ve bilişim çağıdır. Bu ikisi de çağımızda çok önemli yere sahiptir. Böyle olunca iletişim materyalleri kullanarak ancak bilgilere ulaşılabiliyor. Tabi devletin okullara sağladığı bu imkan öğrencilerimizin yetişmeleri konusunda son derece gerekliydi. Devletimiz bunu düşünerek bu projeyi başlattı. Öğrencilerimiz ilk etapta bu tabletleri kullanırken belki biraz zorlanacaklar ama ilerde ne kadar faydalı olacağını görecekler. Bütün kitaplarını bir tablette taşıyacak ve bu sayede öğrenmeyi daha kolay yoldan yapacak."

    Vali Pek, Milli Eğitim Müdür Dinçer Ateş, öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayarlarını dağıttı.

    Iğdır genelinde belirlenen 11 okulda toplam 575 öğrenci ve 77 öğretmene tablet bilgisayar dağıtıldığı kaydedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER