ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 17:10

Iğdır'da 200 kişilik kız yurdu açıldı


Iğdır'da yapımı tamamlanan 200 kişilik kız yurdu törenle hizmete açıldı. Törene Iğdır Valisi Ahmet Pek, Emniyet Müdürü İbrahim Karadağ, Jandarma Komutanı Erdem Yılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, İl Milli Eğitim Müdürü Dinçer Ateş ve kurum amirleri katıldı.

    Kız yurdunun açılışında konuşan Iğdır Valisi Ahmet Pek, yapılan yurdun 200 kişilik olduğunu, yurt sayesinde kız öğrencilerinin daha rahat edeceğini belirtti.

    Yurdun geniş ve konforlu olduğunu kaydeden Pek, ''Bu yurt sayesinde kız öğrencilerimiz eğitimlerini daha rahat bir şekilde sürdürecekler. Bu yurt çok güzel ve geniş imkanlara sahip.'' dedi.

    Iğdır Milli Eğitim Müdürü Dinçer Ateş ise yapılan yurtta 200 kız öğrencinin kalacağını ifade etti. Dinçer Ateş, şöyle konuştu: ''Kız öğrencilerimizin eğitim hayatlarını daha rahat sürdürmeleri için bu yurt önemli yere sahip olacak. Bu yıl ilimizde 700 kişilik öğrenci yurdu yapıldı. Burada kalacak olan öğrencilerimiz daha önce 2 kilometre yol yürüyerek okullarına gidiyorlardı. Şimdi böyle modern bir yurt yapıldı ve bundan sonra o yolu yürümeyecekler. Bu yurt devletimizin eğitime verdiği önemin göstergesi oldu. Umarım burada kalan öğrencilerimiz çok başarılı olurlar.''

    Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile yurt hizmete açıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER