ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Haziran 2014 Cumartesi 22:40

İftarı sahilde yaptılar

İftarı sahilde yaptılar

Ramazan ayının ilk gününde Antalya'da sıcak havadan bunalan vatandaşlar iftarlarını sahilde açtı.Hava sıcaklığının 30 dereceye, nem oranının ise yüzde 50'ler seviyesine ulaşması Antalya'da ramazan ayının ilk gününde bazı vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi nedeniyle sıcak havada oruç tutan vatandaşlar, iftar sofralarını Konyaaltı Sahiline kurdu. Kimileri arkadaşları, kimileri de akrabalarıyla iftar sofralarında buluştu.

Akşam ezanının okunmasıyla oruçlarını açan vatandaşlar, daha sonra serinlemek için de denize girdi.

Oruç açmak için sahili tercih eden Süleyman Bağış, sahilde güzel bir düzenleme yapıldığını belirtti. Sahilde güzel bir düzenleme yapıldığını anlatan Bağış, Gaziler köyünden geldiklerini, köyün serin, Antalya'nın ise çok sıcak olduğunu, serinlemek için sahili tercih ettiklerini dile getirdi.

Fatma Bağış da sıcak havada oruç tutmanın oldukça zor olduğunu belirtti. Serinlemek için sahile geldiklerini anlatan Bağış, "Serin bir ortamda orucumuzu açıyoruz. Allah herkesin orucunu kabul etsin. Çocuklarımız da birazdan denize girecek. Sahilde çok güzel bir hava var" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER