ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 12:33

İftarda senfonik ilahilerle tasavvuf müziği ziyafeti

İftarda senfonik ilahilerle tasavvuf müziği ziyafeti


Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliklerinin 25. gününde ilçe sakinlerine senfonik ilahilerle tasavvuf müziği ziyafeti çekildi. Etkinlikler çerçevesinde Kayaşehir’de de Türk Halk Müziği’nin usta yorumcusu Orhan Hakalmaz sahne aldı.

Bahçeşehir’de çocuk programlarının ardından sahne alan Senfonik İlahiler Grubu dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Herkes tarafından bilinen ve sevilen ilahileri kendilerine özgü enstrümanlar ve yorumla birleştiren grup, konser sonunda büyük alkış aldı. Konserin ardından düşüncelerini dile getiren grubun vokalisti Burak Ahıskalı, "Her şeyden önce geleneklerimizi ve göreneklerimizi anlatan ve bu Ramazan etkinlikleriyle gerçekleşen faaliyetler bize Osmanlıdan bir armağandır. Yeni nesil evlatlarımızın da bunları görmesi, keyif ve bilinç alması son derece kıymetlidir." dedi. Grubun aranjörü Eser Taşkıran da "Yetişen genç neslin bilgiye, güzele, sanata ihtiyacı var. Gençliğe yapılan yatırım çok daha köklü. Bu yönden belediyelerin bu tarz kültür sanat etkinliklerine verdiği değeri önemsiyorum." diye konuştu.

Kayaşehir Ramazan etkinliğinde sahne alan Orhan Hakalmaz da türkülerin sevilmediği görüşünün bu etkinlikler sayesinde geçersiz olduğunu söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER