ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 19:29

İftar dostluğu yılın 365 gününe yayılacak


Antalya Manavgat Müftülüğü'nün yerleşik yabancılara yönelik olarak verdiği iftar daveti, farklı dinler ve inanç sahibi olmayanları memnun etti. Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, yerleşik yabancılara yönelik iftar yemeği ile birlikte başlattıkları dostluk ve sevgi köprüsünü yılın 365 gününe yayacaklarını söyledi.

        Ramazan ayında farklı din mensupları ile birlikte iftar yapmanın sevincini yaşadıklarını belirten Yaşar, 11 ayın sultanı Ramazan'ın bereketi ve rahmetini yüreklerinde hissettiklerini kaydetti. İftarda yerleşik İngiliz, Alman, Hollanda, Norveç, İsveç, Belçika, Rus ve İtalya'dan tarafından çağrıldıkları için teşekkür ettiklerini belirten Yaşar, iftarla başlattıkları tanışma ile kurdukları dostluk köprüsünü yılın 365 gününe yayacaklarını söyledi. Yaşar, "İftarda kurduğumuz dostluk ve kardeşlik köprüsünü yılın 365 günü sürdüreceğiz. Yerleşik yabancılara Manavgat Müftülüğü'nün kapısı her daim açık. Dostluk ve sevgi köprüsü kurma adına kendilerini evlerinde ziyaret edeceğiz. Ramazan dostluğunun bütün yıla yakılacağına inanıyorum."

        MÜFTÜ YAŞAR'IN ALMANCA KONUŞMASI ALMANLARI MEST ETTİ

        Manavgat Sorgun'da yaşayan yerleşik Alman Angela Olschewsky, Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar'in kendisini iftar yemeğine davet etmesinden hoşnut kaldığını söyledi. İftarda Müftü Yaşar'ın Almanca konuşmasının hoşuna gittiğini belirten Olschewsky, iftar dostluk ve kardeşlik köprüsünü Ramazan ayın dışında da karşılıklı ziyaretlerle pekiştireceklerini söyledi.

        Alman Diana Vernaegle, Müftü Yaşar'in iftarda Almanca bilgilendirme yapmasından etkilediğini söyledi. İletişimde aynı dili kullanmanın dostluk ve sevgi bağı kurmayı hızlandırdığını belirten Vernaegle, Müslümanlar tarafından iftara davet edilmesinde memnuniyet duyduğunu ve bunu ömrünün sonuna kadar hiç unutmayacağını kaydetti.

        Alman pedagog Petra Ottmann ise iftarda Almanca konuşan Müftü Yaşar'ı tebrik ettiklerini ve bir Alman olarak Almanca bilgi verilmesinden memnun kaldığını ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER