ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 21:48

İftar çadırları üniversite öğrencilerinden yoğun ilgi görüyor

İftar çadırları üniversite öğrencilerinden yoğun ilgi görüyor


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin kentin 4 bölgesinde kurduğu iftar çadırları, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Kentin 4 değişik bölgelerinde oluşturduğu iftar çadırlarında vatandaşların ve üniversiteli öğrencilerin uzun kuyruklar oluşturduğu görülüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, belediyelerine ait çadırlarda günde 4 bin kişinin iftar yaptığını söyledi. Başkan Güzelbey, böylelikle Ramazan ayı boyunca ortalama 120 bin kişiye iftar yaptırmış olacaklarını belirtti.

İftar verdikleri kişi sayısının yüksek olmasını değil evine yetişemeyen vatandaşlarla öğrencilerin mağdur olmamasını önemsediklerini kaydeden Güzelbey, "Biz insan odaklı hizmetlerimizi her zaman ön planda tutuyoruz. Gaziantep’in her yönü ile gelişen bir kent olduğunu görüyoruz. Ülkenin değişik bölgelerinin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden insanlar kentimizi tercih edebiliyor. Bu da bizi gururlandırıyor. Mübarek Ramazan ayı ile birlikte vatandaşlarımıza bir takım eğlence programlarının yanında iftar çadırları da kurduk. Burada insanlarımız gönül rahatlığı içinde iftarlarını yapıyorlar. Her gün leziz bir ortamda sıcak yemeklerini yeme imkanı buluyorlar. Ben bu vesile ile tüm hemşehrilerimin Ramazanlarını tekrar kutluyorum.” diye konuştu.

Öte yandan ziyaret ettiği iftar çadırlarında zaman zaman vatandaşlarla sohbet eden Başkan Güzelbey, yemek kuyruğunda sırasını bekleyen vatandaş ve öğrencilerin sıkıntılarını da dinliyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER