ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 17:33

İETT kıyafetleri defilede sergilendi


İETT’nin tarihi kıyafetleri, düzenlenen defile ile gün yüzüne çıktı. Defilede kuruluşundan itibaren bugüne kadar İETT çalışanlarının giydiği üniformalar sergilendi.

Bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen Transist 20136. Uluslararası Ulaşım Sempozyumu ve Fuarı İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Toplu Ulaşım Haftası kapsamında gerçekleştirilen programa İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı’nın yanı sıra toplu taşımacılık alanında hizmet veren kurumlar, ulusal ve uluslararası belediyeler, üniversiteler ve akademisyenlerin katıldığı belirtildi.

Dün başlayan etkinlik boyunca deniz, kara ve demiryolu ulaşımında ürün tedarik eden ve hizmet veren firmalar ile sivil toplum kuruluşları da katılarak ulaşım sektörlerindeki deneyim ve fikirlerin paylaşıldığı ifade edildi.

Programda araba jantlarında oluşan enstrüman aletinin çalınması salondakilerin beğenisini kazandı. En dikkat çeken ise İETT çalışanlarının kıyafetlerinin sergilendiği defile oldu. ‘Geçmişten Günümüze İETT Defilesi’ ile kuruluşundan bugüne kadar İETT çalışanlarının giydikleri üniformalar mankenler tarafından sergilendi. Nostaljik şarkılar eşliğinde sahnede yürüyen mankenler, salondakilere güzel dakikalar yaşattı.

Ayrıca program kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon, kısa metrajlı film, resim gibi yarışmalarda birinci olanlara da ödülleri verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER