ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 18:15

İDOBÜS hizmeti sonlanıyor

İDO, 2014 yılında İDOBÜS hizmetini sonlandırma kararı aldığını resmen açıkladı.


İDO'dan yapılan açıklamada, ulaşım pazarına ilk sunulduğu günden itibaren 1 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilen biletlerle sektöre yenilikçi bir taşımacılık hizmeti getiren ve İstanbul – Bursa arasında uygun fiyatlı, güvenilir, düzenli ve konforlu hizmet veren İDOBÜS'ün bugüne kadar yaklaşık 2,5 milyon yolcu taşıdığı belirtildi.

İDO yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "İstanbul ve Bursa halklarına değerli bir hizmet verdiğimizin bilincinde olduğumuz için İDO olarak bu kararı vermemiz kolay olmadı.

Ancak, Bursa Belediyesi tarafından devlet eliyle desteklenen bir rakip olarak piyasaya sürülen BUDO seferleri bize başka bir seçenek bırakmamıştır.

Bu rotada devlet eliyle finansal olarak desteklenen bir hizmet, istikrarsız bir rekabet ortamına zemin hazırlamış ve söz konusu rota üzerinde yapılan seferlerden İDO’nun zarar etmesi operasyonların sonlandırılmasına neden olmuştur.

İDO, bu hattaki deniz otobüsü seferlerini sonlandırırken, yüksek kaliteli hızlı feribot seferleriyle her zaman olduğu gibi tüm yolcularına hizmet vermeye devam edecek.

İDO ayrıca bu hatta ve tüm diğer hatlarında yakın gelecekte piyasaya yeni ürünler sunmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER