ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 17:11

İDOBÜS, 9 ayda 1 milyon yolcu taşıdı

İDOBÜS, 9 ayda 1 milyon yolcu taşıdı


İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Kabataş-Bursa-Kabataş hattında 9 ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşıdı. İDOBÜS yolcularının yüzde 33’ü biletlerini 1, 5-6 ve 8-9 TL’lik tek haneli fiyatlardan satın aldı.

İDOBÜS'ten yapılan açıklamada, 22 Mart -24 Aralık 2012 tarihleri arasında Kabataş-Bursa-Kabataş hattında taşınan yolcu sayısının 1 milyon 113 bin 321’e ulaştığı kaydedildi. İDO Ticari İşler Direktörü Timuçin Konuksever, İDOBÜS hatlarında 1 TL’den başlayan çok hesaplı seçenekler sunduklarını söyledi. Konuksever, “9 aylık sürede, 140 bine yakın yolcu 5-6 TL’lik biletlerden, 115 bini aşkın yolcu da 8-9 TL’lik biletlerden yararlanarak İDOBÜS’ü tercih ettiler.” dedi.

İstanbul-Bursa arasında sık seyahat eden öğrencilerin tek haneli fiyatlardan çok memnun olduklarını dile getiren Konuksever, ailelerin çocuklarına, akrabalarına ve sevdiklerine İDOBÜS’ün avantajlı biletlerinden hediye ettiklerini vurguladı. Konuksever, İDO’nun ulaştığı başarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kurumsal firmalar da İstanbul seyahatlerini tümüyle İDO’ ya yönlendirmeye başlayarak, toplu ve ucuz bilet alımları gerçekleştiriyorlar. İDOBÜS’ün hesaplı yaklaşımından memnuniyetini dile getiren bir diğer kesim de Bursa esnafı. Bilhassa şehrin ünlü kebapçıları son dönemde müşteri sayılarındaki artışa dikkat çekiyor ve İstanbul-Bursa arasındaki hesaplı İDOBÜS ulaşımının buradaki rolünü belirtiyor. Böyle hoş tepkiler almak da bizi son derece mutlu ediyor.”

Konuksever ayrıca, 2013 yılında bu hatta 1 milyon 500 bin yolcu taşımayı hedeflediklerini açıkladı. 2013 yılında da Kabataş-Bursa-Kabataş hattında hesaplı seçeneklerini yolcularına sunmaya devam edeceklerinin altını çizen Konuksever, 2012 yılında yaşanan sefer yoğunluğu ve 1, 6 ve 9 TL’lik en hesaplı fiyatların 2013 yılında da yolcularla buluşacağını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER