ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 21:49

İdlib halkına İHH’den kurban eti

İdlib halkına İHHden kurban eti


Kurban Bayramı dolayısıyla Suriye'e giden İHH ekibi, yoksulluk ve savaş nedeniyle kurban kesemeyen İdlib şehrinde ailelere kurban yardımında bulundu.

Kurban çalışmalarını gerçekleştirmek üzere Suriye’nin İdlib şehrine geçen İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ekibi, ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtımı gerçekleştirdi. Suriye’de yer alan Yetimler Kampı’nı da ziyaret eden İHH ekibi, kamp sorumlularından Ahmet Alluş ile görüştü. Kampın ihtiyaçlarının İHH bağışçıları tarafından karşılandığını söyleyen Alluş, “700 kişinin yaşadığı kampımızda ekseriyetle çocuk ve kadınlar kalıyor. Kampta bayram havasını çocuklarımıza yaşatmak için onlara tatlı ve şeker dağıttık. Ama artık onları da mutlu etmek kolay değil.” dedi.

Kampta birçok üniversite mezunu bulunduğunu söyleyen Alluş, “Kampımızda ayrıca 2 okul var. Biri imam hatip tarzında diğeri de geçici olarak kurduğumuz bir okul. Çocuklarımıza savaş bitene kadar geçici bir eğitim veriyoruz. Ramazan boyunca çalışan bir yemekhanemiz de vardı, ancak şu anda kapalı. Ramazan Bayramı'ndan sonra buraya gelen yardımlarda büyük bir azalma oldu.” diye belirtti. Kampta yaşayan Suriyeliler ile de bayramlaşan ekipler ardından kesilen kurbanları dağıtmak için İdlib’e ulaştı.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER