ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 18:42

İçme suyu ihalesi onaylandı

İçme suyu ihalesi onaylandı


 Orhangazi Belediyesi’nin altyapı işinde kanalizasyon ve yağmur suyu giderleri inşaatından sonra içme suyu hatlarının yenilenme işi ihalesi de sonuçlandı. 14 firmanın katıldığı ihaleyi sonuçlandıran İller Bankası Bölge Müdürlüğü, ihaleyi, 6 milyon 397 bin lira teklif sunan Via Grup isimli firmaya verdi. İtiraz süresinin tamamlanması ile birlikte firma ile sözleşme imzalanacak. Sürece göre en geç mayıs ayının sonuna kadar içme suyu inşaatı çalışmaları da başlamış olacak.

Orhangazi Belediyesi’nin, İller Bankası kredisi ile hayata geçireceği içme suyu hattı yenileme ihalesi sonuçlandı. 2 Nisan tarihinde yapılan ve 14 firmanın katıldığı içme suyu yenileme ihalesinde Via Grup İnşaat Elektrik firması, 6 milyon 397 bin 544 liralık teklifi ile ihalenin üstlenici firması oldu.

İTİRAZ SÜRESİ VAR

En düşük ikinci teklifin ihalenin yüklenici firması olduğu İçme Suyu İnşaat ihalesinde Via Grup İnşaat Elektrik firmasına tebligatın yapılması ile birlikte itiraz süreci başlayacak. 7 günlük itiraz süresinin ardından itiraz konusu olmaz ise Via Grup Elektrik İnşaat firması ile İller Bankası ve Orhangazi Belediyesi arasında üçlü bir sözleşme imzalanacak. Sözleşmenin ardından ise iş teslimi yapılacak.

450 İŞ GÜNÜ OLACAK

Orhangazi Belediyesi’nin inşaatına başladığı kanalizasyon ve yağmur suyu giderleri inşaatı ile birlikte aynı anda eş zamanlı olarak yürütülecek olan içme suyu hattı inşaatında yapım süresi 450 iş günü olacak.

"150 YILLIK İHTİYACA CEVAP VERECEK"

İhalenin sonuçlanması ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı İsmail Tartar, ihalenin Orhangazi’ye hayırlı olmasını temenni etti. Tartar, yapılacak olan işin eş zamanlı olarak yürütüleceğini belirterek; kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu işi eş zamanlı yürütülecek. Planlanan süre ise 2015 sonu. Bu süreçte altyapıyı tamamen yenilemiş olacağız. Altyapının tamamlanması ile birlikte üst yapı çalışmalarına Orhangazi Belediyesi olarak başlayacağız. Altyapı işi 150 yıla hitap edecek, 150 bin nüfuslu bir şehir kapasitesinde yapılacak dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER