ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 17:43

İçme suyu hatları çalışması göl yolundan başladı

İçme suyu hatları çalışması göl yolundan başladı


Alt yapı çalışmaları kapsamında içme suyu hatlarının yenileme çalışmaları başladı. İhalesi yapılan ve yapım işini Via Elektrik İnşaat firması tarafından alınan içme suyu hatları çalışması göl yolundan başladı. İznik Gölü Çamlık tesisleri bölgesinden itibaren kazılara başlayan firma, göl yolundaki kazıların yanı sıra Muradiye mahallesinde de çalışma yürütecek.

Orhangazi Belediyesi tarafından sürdürülen alt yapı çalışmaları kapsamında sürdürülecek olan içme suyu hatları yenileme çalışmaları başladı. İhalesi iki ay önce yapılan ve sözleşme imzalanan içme suyu hatlarının yenileme çalışmaları ile ilgili olarak ihaleyi alan firma çalışmalarına gölden başladı. Göl bölgesindeki çamlık alanındaki tesislere kadar uzanacak olan içme suyu hatlarının yenilenmesine ise buradan başlanmış oldu.

GÖL YOLUNDA KAZILAR YENİDEN BAŞLADI

Daha önce kolektör hattı, yağmur suyu giderleri için kazılan göl yolu yeniden kazılmaya başladı. İçme suyu hatlarının geçeceği göl yolundaki çalışmaların eylül ortalarına kadar sürmesi bekleniyor. Göl yolundaki çalışmaların yanı sıra Muradiye mahallesinde de aynı anda çalışma sürdürecek olan firma önceliğini ise bu iki bölgeye verecek. Ana yolun alt bölümünde kalan Muradiye Mahallesi ile göl yolunu tamamladıktan sonra şehir merkezine geçecek olan firmanın gelecek yıl sonuna kadar da içme suyu hatlarının tamamını yenilemesi bekleniyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER