ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 13:59

İçme suları ele alınacak


Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'İçme Suyu Kaynaklarının Korunması Uluslararası Sempozyumu' 28-29 Ocak tarihlerinde Ankara Mövenpick Otel’de gerçekleşecek.

Dünya Bankası desteğiyle iki gün sürecek olan sempozyumda, içme suyu havzalarının korunmasına ilişkin ulusal mevzuat ve uygulamalar diğer ülke uygulamaları ile karşılaştırılarak; içme ve kullanma suyu kaynaklarının korunması ve planlanması konusunda Türkiye'ye en uygun sistemin belirlenmesi için değerlendirmeler yapılacak. Bu kapsamda Almanya, Hollanda, İspanya, Amerika ve Fransa gibi ülkelerin temsilcileri kendi uygulama örneklerini anlatacak ve Türkiye uygulamalarına öneriler getirecek.

İlk günü konferans şeklinde geçecek programda Dünya Bankası Direktörü ve uzmanları, İspanya, Amerika ile Fransa Büyükelçilik temsilcileri ve uzmanları tecrübelerini paylaşacak. Programın ikinci gününde ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akca başkanlığında düzenlenecek olan panele akademisyenler, çeşitli büyükşehir belediyelerinin su kanalizasyon idareleri genel müdürleri ile ilgili kurum ve kuruluşların üst düzey temsilcileri katılım sağlayacak.

Sempozyuma Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile diğer ülke yetkilileri yanında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, TÜBİTAK-MAM, 16 Büyükşehir Belediyesinin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlükleri ve Ege Bölge Sanayi Odası temsilcileri de katılacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER