ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 20:50

İçişleri Bakanı Güler: Olayın failleriyle ilgili bazı ön tespitler yapıldı


İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalarla ilgili olarak, "Maalesef 40 ölü, 29'u ağır toplam yaralı sayısı 100 ama tabi bunların arasında ayakta tedavi edilenler de var. Şu anda arkadaşlarımız olay anından itibaren tedbirlerini sürdürüyorlar. Elbette failler konusunda ön tespitler yapıldı." dedi.

Muammer Güler, Mardin Havaalanı'nda özel uçakla Hatay'a hareketinden önce Reyhanlı'daki patlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bir basın mensubunun, olayın, Suriye ile ilişkisi olup olmadığını sorması üzerine Bakan Güler, "Elbette bu çözüm sürecini istemeyenler var. İstikrara göz dikenler, bölgedeki duruşumuzdan rahatsız olanlar, elbette bunların hepsi sebeplerinden olabilir. Ancak özellikle şunu ifade emek isterim. Şu aşamada özellikle bölge halkının provokasyonlara gelmemesi polisin yetkililerin uyarlarını dikkate almaları ve bölgede farklı yorum, farklı değerlendirme ile tahriklere yol açabilecek hiçbir yoruma itibar etmemelerini istiyorum. Devlet olarak biz her türlü tedbiri aldık. Tespitlerimi yapıyoruz. Failleri de inşallah en yakında tespit eder, gereğini yaparız." dedi.

Muammer Güler, açıklamalarının ardından beraberindeki Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile özel uçakla Hatay'a hareket etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER