ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 21:52

İbrahim Çeçen Üniversitesi'ne Adalet Meslek Yüksekokulu kuruluyor


Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesinde kurulacak Taşlıçay Nurali Turan Adalet Meslek Yüksekokulu'nun protokolü imzalandı.

Taşlıçaylı hayırsever iş adamı Adalet Turan’ın yapımını üstleneceği Taşlıçay Nurali Turan Adalet Meslek Yüksekokul'unun protokol töreni Üniversite Senato Salonu'nda Vali Tekinarslan, Prof. Dr. Aslan ve Turan Tekstil Sanayi Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Turan tarafından imzalandı. Protokol törenine Taşlıçay Kaymakamı Murat Zadeleroğlu ile Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir de katıldı.

İmza töreni öncesi konuşan Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, “Üniversitemiz yönetimi, üstlendiği işleri çok kısa zamanda bitirmeyi seviyor. Bu bir başlangıç, umuyoruz ki Ağrı’nın tüm ilçeleri yüksekokullarına kavuşur” dedi. Turan ailesi olarak üslendikleri sorumluluk için iş adamı Adalet Turan’a teşekkür eden Vali Tekinarslan, “Türkiye’de ilkler arasında yer alan birçok bölüm ve programı kentimize kazandıran Üniversitemizin Taşlıçay’a ve Ağrı’mıza önemli katkılar sağlayacak olan Meslek Yüksekokulumuzu en kısa zamanda hizmete sunacağına inanıyorum” dedi.

Dört yıllık geçmişi olan üniversitenin merkezi kampüse büyük önem verdiğini kaydeden Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan, bunun yanı sıra kıymetli iş adamlarının katkılarıyla ilçelerde de okullar yaptıklarını söyledi. Adalet Turan beyin katkılarıyla Ağrı’nın güzide ilçesi Taşlıçay’da bir Meslek Yüksekokulu inşa edileceğini ifade eden Prof. Dr. Aslan, hayırsever iş adamlarının kendi topraklarına sahip çıkmalarını önemsediklerini kaydetti. Prof. Dr. Aslan, “Adalet Meslek Yüksekokulu her üniversitede bulunmuyor. İhtiyaç duyulan bir alan. El birliği içinde çalışarak gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.
Prof. Dr. İrfan Aslan’a ve iş adamı İbrahim Çeçen’e teşekkür ederek sözlerine başlayan iş adamı Adalet Turan ise eğitim ve yatırım konusunda ellerinde gelenin en güzelini yapma gayreti içinde olacaklarını dile getirdi. İlim ve eğitimin topluma sunulan en büyük hizmet olduğunu vurgulayan Turan, “Eğitimde ileri olan iller, ekonomide de ileri seviyededir. İlçemizin böyle bir Meslek Yüksekokuluna ihtiyacı olduğunu düşünerek, bu göreve talip olduk. İlimize ve Üniversitemize katkı sağlayacak bir Meslek Yüksekokulu olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Atılan imzaların ardından Prof. Dr. Aslan, iş adamı Adalet Turan, Taşlıçay Kaymakamı Murat Zadeleroğlu ve Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir, üniversitenin kampüsünü gezdi. Fen - Edebiyat Fakültesi ile Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı'nı da gezen heyet, öğlen yemeğinin ardından üniversiteden ayrıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER