ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 19:07

İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde şenlik başladı


Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde bu yıl ilki düzenlenen ‘Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri’ başladı.
3 - 7 Haziran 2013 tarihleri arasında, eğlenceli birçok etkinlik ve faaliyetin yer aldığı şenliklerin ilk gününde ‘Mucit Amca’ olarak bilinen Melih Yalçıneli, Nezehat Çeçen Konferans Salonunda Ağrı’daki anaokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fahri Bayıroğlu ve Prof. Dr. Mehmet Biber ile öğretmen ve öğrencilerin yer aldığı programda küçük deneyler yapan Mucit Amca, minik öğrencilerin ilgi odağı oldu. Anaokulu öğrencilerinin hayal gücünü artırmak, bilime karşı merak ve ilgilerini uyandırmak amacıyla gösteri şeklinde gerçekleşen deneylerde, anaokulu öğrencileri eğlenceli dakikalar yaşadı.
Mucit Amca, Ağrı’daki diğer anaokulu öğrencilerine de, şenliklerin süreceği 5 gün boyunca ayrı ayrı seanslarla gösteri sunacak. Öte yandan şenliklerin ilk gününde futbol müsabakaları devam ederken, Nezehat Çeçen Konferans Salonunda Tiyatro Kulübünün oyunu sahnelenecek.
Şenliklerin 2. gününde Çok Amaçlı Spor Salonunda Basketbol ve Voleybol müsabakalarının final maçları oynanacak. Akşam saat 19.00’da ise Nahçıvan Devlet Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü tarafından müzik dinletisi gerçekleştirilecek.
Atletizm müsabakalarının yapılacağı Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliklerinin 3. gününde ayrıca Mucit Amca’nın gösteriyle beraber, Akademik ve İdari Personelin futbol ve voleybol müsabakaları finalleri oynanacak.
Şenliklerin 4. günü, Sağlık yüksekokulu Kampusu Spor Salonunda Masa Tenisi Turnuvası ve Çok Amaçlı Spor Salonunda, Fakülte ve Yüksekokullar Arası Bilgi Yarışmaları ile devam edecek.
Şenliklerin 5. ve son gününde Mucit Amca bu kez, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İdari Personeli ve öğrencileri için Bilimsel Deney Gösterilerini Nezehat Çeçen Konferans Salonunda sunacak. Son gün ayrıca başarılı sporculara gerçekleştirilecek törenle ödülleri verilecek. Son olarak da Üniversite Kampüsünde ki Futbol Stadyumunda saat 17.30 da, bölümlerini birincilikle bitiren öğrenciler için ödül ve mezuniyet töreni düzenlenecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER