ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 14:46

'İbi ile Babi Yollarda' ilgi gördü


Atatürk Üniversitesi (ATA) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından Dünya Çocuk Günü kapsamında düzenlenen 'İbi ile Babi Yollarda' başlıklı çocuk tiyatrosu yoğun ilgi gördü.

ATA AÖF, üniversitenin kültür ve gösteri merkezinde çocuk tiyatrosu düzenledi. Büyük ilginin gösterildiği 'İbi ile Babi Yollarda' başlıklı tiyatro gösterisine Erzurum il merkezi ve ilçelerinden kreş, anaokulu ile ilk ve orta düzeydeki okullardan çocuklar ve aileleri izleyici olarak katıldı. Eğitimin yanı sıra bilimsel ve kültürel etkinliklerle de adından söz ettirmesinden mutluluk duyduklarını ifade eden Dekan Prof. Dr. Üstün Özen, sosyal sorumluluk projelerini önemsediklerini belirtti. Özen, “Geleceğimizi çocuklarımız şekillendirecek. Yarınlarımızı kendilerinden emanet aldığımız çocuklarımıza karşı sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız. Nitelikli eğitim bunların başında geliyor. Çocuklarımız yarınlarımız, yarınlarımıza sahip çıkalım. Tüm çocukların Dünya Çocuk Günü’nü en samimi duygularımla kutluyorum.” diye konuştu.

Tiyatro gösterisinin sonunda müzik eşliğinde palyaçolarla dans eden çocuklar, rengarenk boyanan yüzleriyle İbi ve Babi’nin yanında bolca fotoğraf çektirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER